Tovar SKLADOM, rýchle doručenie na všetky objednávky, navyše automatické zlavy pri väčšom odbere. 

Potrebujete poradiť?

Roman    +421 907 885 834 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@tatranskyprofil.eu

Vyberáme podlahu na terasu : Aký materiál zvoliť?

Ideálna podlaha na terase by mala mať dlhú životnosť, ľahko sa udržiavať, odolávať mrazu, škodcom a vode a v neposlednom rade by mala dobre vyzerať. Na trhu už dnes existuje podlaha z rôznych materiálov. Rozmýšľate, aká sa hodí na vašu terasu? Poradíme vám.

5 RÔZNYCH MOŽNOSTÍ

Materiálov, typov a druhov podláh je nespočetné množstvo. Fantázii sa medze nekladú, no treba myslieť hlavne na to, že na podlahu sú denne kladené veľké nároky a musí odolávať nepriaznivým vplyvom počasia. Pri voľbe preto vezmite do úvahy to, či je terasa zastrešená a prispôsobte tomu výber a následnú starostlivosť. V tomto článku vám priblížime podlahy na terasu z týchto piatich materiálov:

NESTARNÚCA KERAMIKA

Keramická dlažba je klasika, ktorá si nevyžaduje náročnú údržbu a aj jej pokládka patrí k tým jednoduchším. Takáto podlaha je finančne dostupná. Veľkou výhodou keramickej dlažby je jej variabilita a možnosť esteticky prepojiť interiér bytu s terasou. Pri výbere farieb odporúčame zvoliť svetlejšie odtiene, nakoľko tmavé sa pri horúčavách rýchlejšie zohrejú. Treba tiež myslieť na to, že exteriérová podlaha by mala byť mrazuvzdorná a protišmyková. V prípade dizajnu si môžete vybrať podlahu v štýle terakoty, retro vzhľade, prípadne keramickú dlažbu s imitáciou kameňa či dreva.

BETÓNOVÁ KLASIKA

V minulosti sa betón považoval len za stavebný, resp. podkladový materiál. Dnes sa však v bytovom dizajne dostáva do popredia industrializmus, kam určite môžeme zaradiť aj podlahu zo surového betónu. Aby sa takáto podlaha čo najjednoduchšie udržiavala, odporúča sa jej povrch impregnovať. Pre milovníkov tohto materiálu však surový betón nie je jediné riešenie. Nájdete ho aj vo forme praktických betónových dlaždíc, po ktorých väčšinou siahajú majitelia rodinných domov. Existujú vo viacerých moderných formátoch a dekoroch. Betónová podlaha sa hodí najmä na tienené terasy, pretože sa v lete pri vyšších teplotách rýchlo zohreje a môže byť nepríjemná na dotyk. Na druhej strane však teplo dlho udržiava, čo sa môže hodiť počas letných večerov.

PRÍRODNÉ DREVO

Drevená podlaha na terase nielenže skvele vyzerá, ale navyše je aj ekologická, štýlová a nikdy nevyjde z módy. Za najvhodnejší typ dreva na exteriérovú podlahu sa považujú exotické dreviny ako massaranduba alebo cumaru, no výborne poslúžia aj lokálne dreviny ako červený smrek alebo sibírsky smrekovec.Drevená terasová podlaha má na povrchu jemné drážky, ktoré zabraňujú pošmyknutiu. Pri správnej starostlivosti vydrží aj desiatky rokov. Aby vám slúžila čo najdlhšie, starostlivosť jej treba venovať už pred položením, kedy je potrebné dosky zo všetkých strán ošetriť olejom. Neskôr ju stačí olejovať 1-2x ročne, ideálne na jar a na jeseň.

OBJAVTE NAŠE PRODUKTY

ODOLNÝ KAMEŇ

Po prírodnom kameni väčšinou siahajú milovníci rustikálneho štýlu. Oceňujú jeho originálny a nenapodobiteľný dizajn – nepravidelné tvary, rozličné farby či rôznu veľkosť. Kameň má protišmykový povrch, ľahko odoláva opotrebovaniu a je prirodzene mrazuodolný. Nevýhodou podlahy z prírodného kameňa je náročnejšia pokládka. Kameň však rozhodne nie je len materiálom do rustikálnejšieho prostredia či na chalupy. Dostupné sú už kamenné dlažby, ktoré sa sa dajú ľahšie položiť, pôsobia luxusne a majú tiež dlhú životnosť. Prírodný kameň aj dlažba však majú spoločnú nevýhodu – vyššiu teplotu na priamom slnku.

PRAKTICKÝ DREVOPLAST

Podlaha na terasu z drevoplastu je ideálne riešenie, pokiaľ nechcete investovať do drevenej podlahy alebo sa vám o ňu nechce pravidelne starať, ale zároveň sa vám páči drevený dekor.

Inštalácia kompozitných dosiek, z ktorých sa drevoplastová podlaha skladá, je mimoriadne jednoduchá. Jednotlivé časti skladačky môžete uložiť aj na starú podlahu, čo šetrí čas aj peniaze. Takáto podlaha vyzerá ako drevená, avšak dotyk alebo hlbší pohľad prezradí, že ide iba o imitáciu dreva.

POZRIEŤ CENNÍK PRODUKTOV

WOOD PROFIL s.r.o., drevené profily, Družstevná 510, Nižná 027 43, 0907 885 834, info@tatranskyprofil.eu