Potrebujete poradiť?

Roman    +421 907 885 834 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@tatranskyprofil.eu

Spájanie dreva perodrážkou je jednoduché a zvládne to naozaj každý

Pri stavbe či rekonštrukcii často uvažujeme nad drevenými obkladmi. Niet sa čo čudovať. Perfektne doplnia každý interiér a tiež doňho vnesú obrovský kus prírody. Najideálnejšie je spájanie dreva pomocou perodrážky. Postup je jednoduchý a výsledok pôsobivý.

Pokiaľ nad rekonštrukciou momentálne uvažujete, rozhodne zvážte tatranský profil. Čisté línie a prírodné materiály snáď nikdy nevyjdú z módy, preto sú stávkou na istotu. A vďaka jednoduchému spájaniu dreva systémom perodrážky je tatranský obklad dlhodobo využívaný a veľmi populárny.

Čo je perodrážka a aký má význam pri spájaní dreva?

Perodrážka je veľmi jednoduchý spôsob, respektíve systém, ktorým sa spájajú jednotlivé kusy dreva. Spájanie dreva perodrážkou sa využíva predovšetkým pri montovaní drevených podláh a obkladov, takzvaného tatranského profilu.

Spájanie dreva perodrážkou v 3 krokoch:

Niektorí ľudia sa obávajú najmä aplikácie samotného obkladu, no tieto obavy vážne nie sú na mieste. Aby ste lepšie pochopili systém spájania dreva, je zrejme potrebné vysvetliť, ako perodrážka funguje. Na jednej strane profilu je vyfrézovaná drážka, do ktorej sa zasunie pero z druhej dosky. Jednoduché, nie?

Pre istotu vám však ponúkame aj jednoduchý návod v 3 krokoch:

1. Príprava pred montážou

Pred spájaním dreva pomocou perodrážky potrebujete najskôr zabezpečiť nasledujúce úkony:

  • Uistite sa, že stena, ktorú idete obkladať drevom, je sucháa bez akýchkoľvek plesní.
  • Dosky by mali byť v danej miestnosti minimálne 48 hodín pred samotnou prácou. Musia sa vopred aklimatizovať.

2. Nezabudnite na drevený podklad

Pred spajaním dreva s perodrážkou si najskôr potrebujete pripraviť podkladový rošt z drevených hranolov v rovnakej hrúbke, ktoré osadíte na stenu. Podkladová konštrukcia zabezpečí stále prúdenie vzduchu za obkladom steny.

  • Pripravte si drevené hranoly. Nechajte ich v miestnosti aklimatizovať rovnako dlho ako tatranský profil.
  • Hranoly umiestnite po obvode steny. Keď s tým skončíte, následne budete vytvárať “mriežku”.
  • Pokračujte v rozmiestňovaní hranolov v horizontálnom aj vertikálnom smere.
  • Dbajte na to, aby hranoly medzi sebou mali rozostupy v približne 50 až 80 cm vzdialenosti. Ideálne priečne aj pozdĺžne.

3. Spájanie dreva perodrážkou

S hotovým podkladom prichádza na rad montáž dosiek tatranského profilu. Spájanie dreva perodrážkou funguje ako skladanie puzzle.

  • Najdôležitejšia je prvá doska. Všetko dôkladne zmerajte a označte. Osaďte ju, čo najpresnejšie. Od prvej dosky sa odvíja celá obložená plocha.
  • Dosky vždy pripevňujte vodorovne perom nahor.
  • Dosky môžete fixovať pomocou klincov alebo skrutiek. Ak nechcete, aby ich bolo vidieť, môžete použiť montážne pliešky.
  • Poslednú dosku je často nutné upraviť zmenšením jej šírky. Na jej úpravu odporúčame použiť priamočiaru pílu.

Aké rôzne druhy obkladov s perodrážkou poznáme?

Z obkladov s perodrážkou si môžete skutočne vyberať. Pokiaľ premýšľate nad vhodným obkladom prázdninovej chatky, je zrubový profil pre vás to pravé. Pologuľatý tvar imitujúci guľatinu vyrábaný zo smreku alebo borovice je to pravé, čo vám pomôže počas dlhých nielen zimných víkendov zrelaxovať. Do miestností vnesie upokojujúce teplo, a tak si môžete napríklad pri krbe vychutnávať chvíľky s rodinou či priateľmi.

Zdroj: tatranskyprofil.eu

CHCEM VEDIEŤ VIAC O ZRUBOVOM PROFILE

Ak však uvažujete nad nadčasovým a moderným bývaním, odporúčame vám zvoliť masívnu dlážkovicu z masívneho tvrdého jaseňa. Jej svetlá farba doplní ako industriálne, tak aj minimalistické bývanie a rozhodne nebude krokom vedľa. Ani po odležaní vám nehrozí žiadne rozchádzanie spojov.

Zdroj: tatranskyprofil.eu

CHCEM VEDIEŤ O MASÍVNEJ DLÁŽKOVICI

Okrem spomínaných dvoch však môžete siahnuť aj po iných druhoch, pretože ponuka je naozaj pestrá. Rôzne variácie tatranského či zrubového profilu alebo dlážkovice znamenajú, že si vyberie naozaj každý.

Kontakt

Predajňa Nižná (hlavný sklad)

Družstevná 511

027 43 Nižná
Zobraziť na mape

Otváracie hodiny
Po - Pi 8:00 - 16:00 hod.
So ZATVORENÉ

+421 907 885 834
info@tatranskyprofil.eu

Garancia najlepšej ceny

Dávajte si pozor. Našli ste na tento produkt nižšiu cenu? Nemusí to byť tak, ako to vyzerá.

Spýtajte sa predajcu, či v cene je aj DPH, nakoľko je častá prax predajcov uvádzať cenu bez DPH pod slovíčkami ako netto alebo konečná cena, ktorá je rovnaká alebo jemne nižšia od našich cien, ktoré sú s DPH AVŠAK neobsahuje DPH, a preto Vás môže celá zákazka stáť aj o 20% viacej.

Príklad:
20x146mm u nás 11,20€/m2 s DPH
u konkurencie 10,80€/m2 len tak = 12,96€ s DPH

Zľavový systém. Pri odbere väčšieho množstva poskytujeme svojim zákazníkom možnosť kúpiť si tovar so zľavou.

Ak ste našli v rámci relevantnej konkurencie výhodnejšiu ponuku skladom, napíšte nám. Pokiaľ to bude možné, cenu vyrovnáme.

WOOD PROFIL s.r.o., drevené profily, Družstevná 510, Nižná 027 43, 0907 885 834, info@tatranskyprofil.eu