Najnižšie ceny na všetky typy produktov, a rýchly dovoz po celom Slovensku. 

Potrebujete poradiť?

Roman    +421 907 885 834 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@tatranskyprofil.eu

Spájanie dreva perodrážkou je jednoduché a zvládne to naozaj každý

Pri stavbe či rekonštrukcii domov a bytov často uvažujeme nad drevenými obkladmi alebo dlažbami. Niet sa čo čudovať, keďže sú momentálne obľúbeným nielen praktickým, ale aj moderným doplnkom všetkých domovov. Perfektne doplnia každý interiér a tiež doňho vnesú obrovský kus prírody.

Čo sa týka trendov interiérového dizajnu, v súčasnosti sú zamerané predovšetkým na minimalistický štýl – takzvaný hygge. Čisté línie a prírodné materiály tak snáď nikdy nevyjdú z módy, preto sú stávkou na istotu. Pokiaľ teda nad rekonštrukciou momentálne uvažujete, nebojte sa prikloniť k myšlienke, že si z domova urobíte oázu pokoja aj v preplnenom meste. V tom vám tatranský profil rozhodne pomôže.

ČO JE VLASTNE PERODRÁŽKA A AKÝ MÁ VÝZNAM PRI SPÁJANÍ DREVA?

Perodrážka je veľmi jednoduchý spôsob, respektíve systém, ktorým sa spájajú jednotlivé kusy dreva. Spájanie dreva perodrážkou sa využíva predovšetkým pri montovaní drevených podláh a obkladov, takzvaného tatranského profilu.

PRINCÍP JE SKUTOČNE JEDNODUCHÝ

Niektorí ľudia sa obávajú najmä aplikácie samotného obkladu, no tieto obavy vážne nie sú na mieste. Aby ste lepšie pochopili systém spájania dreva, je zrejme potrebné vysvetliť, ako perodrážka funguje. Na jednej strane profilu je vyfrézovaná drážka, do ktorej sa zasunie pero z druhej dosky. Jednoduché, nie?

AKÉ RÔZNE DRUHY OBKLADOV S PERODRÁŽKOU POZNÁME?

Z obkladov s perodrážkou si môžete skutočne vyberať. Pokiaľ premýšľate nad vhodným obkladom prázdninovej chatky, je zrubový profil pre vás to pravé. Pologuľatý tvar imitujúci guľatinu vyrábaný zo smreku alebo borovice je to pravé, čo vám pomôže počas dlhých nielen zimných víkendov zrelaxovať. Do miestností vnesie upokojujúce teplo, a tak si môžete napríklad pri krbe vychutnávať chvíľky s rodinou či priateľmi. 

Zdroj: tatranskyprofil.eu

CHCEM VEDIEŤ VIAC O ZRUBOVOM PROFILE

Ak však uvažujete nad nadčasovým a moderným bývaním, odporúčame vám zvoliť masívnu drážkovicu z masívneho tvrdého jaseňa. Jej svetlá farba doplní ako industriálne, tak aj minimalistické bývanie a rozhodne nebude krokom vedľa. Ani po odležaní vám nehrozí žiadne rozchádzanie spojov.

Zdroj: tatranskyprofil.eu

CHCEM VEDIEŤ O MASÍVNEJ DLÁŽKOVICI

Okrem spomínaných dvoch však môžete siahnuť aj po iných druhoch, pretože ponuka je naozaj pestrá. Rôzne variácie tatranského či zrubového profilu alebo dlážkovice znamenajú, že si vyberie naozaj každý.

WOOD PROFIL s.r.o., drevené profily, Družstevná 510, Nižná 027 43, 0907 885 834, info@tatranskyprofil.eu