Potrebujete poradiť?

Roman    +421 907 885 834 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@tatranskyprofil.eu

Ako pripevniť tatranský profil

Zvažujete pripevnenie tatranského profilu, no zatiaľ nepoznáte všetky vaše možnosti? Tento obľúbený materiál je perfektnou voľbou do každého interiéru. Určite aj do toho vášho. V nasledujúcich riadkoch sa spoločne pozrieme na to, ako pripevniť tatranský profil.

Zdroj: Bigstock.com

POLOVICOU ÚSPECHU JE DOBRÁ PRÍPRAVA

Pred začatím akýchkoľvek prác si pripravte povrch, ku ktorému tatranský profil plánujete pripevniť. Mal by byť suchý a tiež zbavený všetkých nečistôt. Myslite tiež na to, že dosky by mali byť v danej miestnosti minimálne 48 hodín pred samotnou prácou. Musia sa vopred aklimatizovať. Drevo prispôsobí svoje vlastnosti miestnosti a ani po dlhšej dobe nezačne praskať.

NEZABUDNITE NA DREVENÝ PODKLAD

V prípade, že rozmýšľate nad tým, ako pripevniť tatranský profil na stenu, najprv si pripravte podkladovú konštrukciu. Tá má pozostávať z hranolov umiestnených po obvode steny. Keď s tým skončíte, pokračujte v rozmiestňovaní v strede. Dbajte na to, aby hranoly medzi sebou mali vodorovné rozostupy v približne 60 cm vzdialenosti.

MÁM ZÁUJEM O KVALITNÝ TATRANSKÝ PROFIL

NAJDÔLEŽITEJŠIA JE PRVÁ DOSKA

S hotovým podkladom prichádza na rad pokladanie profilu. Nikam sa však neponáhľajte a všetko si radšej dôkladne zmerajte. Miesta, ku ktorým chcete dosky pripevniť, si označte ceruzkou. Až potom sa pustite do pokladania tatranského profilu. Pripevnite ho čo najrovnejšie. Pokiaľ sa pomýlite už na začiatku, celá vaša práca vyjde navnivoč.

Zdroj: Bigstock.com

PRIPEVNENIE TATRANSKÉHO PROFILU POMOCOU PERODRÁŽKY

Dosky vždy pripevňujte vodorovne perom nahor. Drevo tak zamedzí vode pred vnikom do interiéru. Použite pritom vhodné náradie. Ideálne klince alebo skrutky. Pri pripevnení pomocou klincov sa vyhnite spodnej časti drážky. Je slabšia a váš zásah nemusí zvládnuť. Nevýhodou skrutiek je naopak fakt, že ich je vidieť. Ak si ich vyberiete, nechajte medzi nimi pravidelné medzery.

KAŽDÉ DREVO POTREBUJE DÝCHAŤ

Keďže drevo neustále pracuje, na rozdiel od iných materiálov vyžaduje väčšiu starostlivosť. Poskytnite mu dostatok vzduchu tým, že medzi panelmi a stenou necháte dilatačnú medzeru vo veľkosti 8 mm. Dajte cez ňu ukončovaciu lištu s uchytením na kraji obkladu. Nemala by chýbať na miestach, kde sa jednotlivé obklady spájajú.

ZABEZPEČTE DOSKY PROTI VLHKOSTI

Ak sa tatranský profil rozhodnete vystaviť zvýšenej vlhkosti, vopred ho impregnujte. Ochránite ho pred trvalým poškodením. Vaše cenné dosky totiž môžu vyduť či dokonca popraskať. Perfektným riešením jeimpregnačný lak IMPRA, ktorý drevo ochráni pred nástrahami vody až po dobu 6 rokov.

Zdroj: Bigstock.com

OŽIVTE SVOJ DOMOV DREVOM

Pri pokladaní tatranského profilu na steny miestnosti sa nemusíte vôbec obmedzovať. Ak sa vám zdá klasický vzor príliš fádny, inšpirujte sa tehlami a skúste prekladaný spôsob. Nie je to nič ťažké. Dosky striedajte v pravidelných odstupoch a interiér zaručene ožije. Pokročilejší z vás si môžu vymyslieť vlastný vzor. Postup však zostáva rovnaký.

MÁM ZÁUJEM O KVALITNÝ TATRANSKÝ PROFIL

Kontakt

Predajňa Nižná (hlavný sklad)

Družstevná 511

027 43 Nižná
Zobraziť na mape

Otváracie hodiny
Po - Pi 8:00 - 16:00 hod.
So ZATVORENÉ

+421 907 885 834
info@tatranskyprofil.eu

Garancia najlepšej ceny

Dávajte si pozor. Našli ste na tento produkt nižšiu cenu? Nemusí to byť tak, ako to vyzerá.

Spýtajte sa predajcu, či v cene je aj DPH, nakoľko je častá prax predajcov uvádzať cenu bez DPH pod slovíčkami ako netto alebo konečná cena, ktorá je rovnaká alebo jemne nižšia od našich cien, ktoré sú s DPH AVŠAK neobsahuje DPH, a preto Vás môže celá zákazka stáť aj o 20% viacej.

Príklad:
20x146mm u nás 11,20€/m2 s DPH
u konkurencie 10,80€/m2 len tak = 12,96€ s DPH

Zľavový systém. Pri odbere väčšieho množstva poskytujeme svojim zákazníkom možnosť kúpiť si tovar so zľavou.

Ak ste našli v rámci relevantnej konkurencie výhodnejšiu ponuku skladom, napíšte nám. Pokiaľ to bude možné, cenu vyrovnáme.

WOOD PROFIL s.r.o., drevené profily, Družstevná 510, Nižná 027 43, 0907 885 834, info@tatranskyprofil.eu