Potrebujete poradiť?

Roman    +421 907 885 834 Pon-Pia, 8:00 - 16:00 hod.
Sob Zatvorené
info@tatranskyprofil.eu

Ako obložiť schody drevom ?

Prerábate starý dom alebo byt a chceli by ste oživiť svoj interiér drevom? Alebo sa rozhodujete, aký materiál použiť k obloženiu schodov vo vašej novostavbe? Ak ste na jednu z otázok odpovedali áno, možno práve tento návod vám pomôže ku vášmu vysnenému bývaniu. Čítajte ďalej ak sa chcete dozvedieť viac o tom ako si svojpomocne obložiť schody drevom.


Zdroj: Bigstock.com

SPRÁVNA PRÍPRAVA – POLOVICA ÚSPECHU

Predtým ako začnete s akoukoľvek renováciou, je potrebné sa dôkladne pripraviť. V prípade našeho projektu, ide v prvom rade o prípravu betónových schodov, ktoré budete obkladať drevom. Betónový povrch schodov by ste mali najskôr zbaviť všetkých nečistôt a nerovností. Taktiež by ste sa mali uistiť, že je suchý, predtým ako začnete s prerábkou. 

ČO BUDEME PRI OBKLADANÍ SCHODOV POTREBOVAŤ?

Aby ste svojpomocne obložili betónové schody drevom, budete potrebovať niekoľko základných nástrojov – pílu na rezanie, vodováhu, lepidlo, meter a vrták. V prípade lepidla odporúčame použiť špeciálne lepidlo určené na lepenie schodov, ak chceme zaručiť, čo najkvalitnejší výsledok. 

KROK ZA KROKOM

KROK 1: VÝROBA JEDNOTLIVÝCH STUPNÍC A PODSTUPNÍC SCHODISKA

Každé schodisko je individuálne, preto je potrebné si vopred namerať rozmery jednotlivých stupníc a podstupníc. Pri tomto kroku si môžete pomôcť šablónou z kartónového papiera, ktorá bude kopírovať jednotlivé schody. Túto šablónu potom prekreslíte na drevo a vyrežete. Nezabúdajte na rezervy, ktoré môžete v prípade potreby po skúšobnom nanesení zrezať. Na obkladanie odporúčame použiť dlážkovicu alebo hobľované hranoly

MÁM ZÁUJEM O DLÁŽKOVICU

KROK 2: SPÁJANIE STUPNÍC A PODSTUPNÍC

Keď už máte narezané jednotlivé stupnice a podstupnice, tieto prvky spojte skrutkami do tvaru písmena „L.“ Predpripravené časti potom položte na schody a skontrolujte, či pasujú a či sú vo vodováhe. Ak nie, upravte, prípadne dorežte.

KROK 3: NANÁŠANIE LEPIDLA A ZAŤAŽENIA

Po odskúšaní môžeme začať s aplikáciou. Lepidlo naneste na podstupnicu a vrch betónového stupňa a ihneď priložte predpripravený drevený dielec. Po nalepení vykonajte ešte kontrolné meranie vodováhou. Ak je všetko v poriadku, môžete schod zaťažiť závažím. Tento postup opakujeme so všetkými drevenými dielcami.

 

Zdroj: Bigstock.com

KROK 4: FINÁLNE DOLADENIE DREVENÉHO OBKLADU

Posledná fáza spočíva vo vyčistení obkladu vlhkou utierkou, aby ste sa zbavili drobného prachu a nečistôt na povrchu. Na záver aplikujte olej alebo vosk na drevo. 

MÁM ZÁUJEM O OLEJ A VOSK NA DREVO

WOOD PROFIL s.r.o., drevené profily, Družstevná 510, Nižná 027 43, 0907 885 834, info@tatranskyprofil.eu
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info