Potrebujete poradiť?

Roman    +421 907 885 834 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@tatranskyprofil.eu

Ako obložiť schody drevom ?

Prerábate starý dom alebo byt a chceli by ste oživiť svoj interiér drevom? Alebo sa rozhodujete, aký materiál použiť k obloženiu schodov vo vašej novostavbe? Ak ste na jednu z otázok odpovedali áno, možno práve tento návod vám pomôže ku vášmu vysnenému bývaniu. Čítajte ďalej ak sa chcete dozvedieť viac o tom ako si svojpomocne obložiť schody drevom.


Zdroj: Bigstock.com

SPRÁVNA PRÍPRAVA – POLOVICA ÚSPECHU

Predtým ako začnete s akoukoľvek renováciou, je potrebné sa dôkladne pripraviť. V prípade našeho projektu, ide v prvom rade o prípravu betónových schodov, ktoré budete obkladať drevom. Betónový povrch schodov by ste mali najskôr zbaviť všetkých nečistôt a nerovností. Taktiež by ste sa mali uistiť, že je suchý, predtým ako začnete s prerábkou. 

ČO BUDEME PRI OBKLADANÍ SCHODOV POTREBOVAŤ?

Aby ste svojpomocne obložili betónové schody drevom, budete potrebovať niekoľko základných nástrojov:

  • pílu na rezanie, 
  • vodováhu, 
  • lepidlo, 
  • meter 
  • a vrták. 

V prípade lepidla odporúčame použiť špeciálne lepidlo určené na lepenie schodov, ak chceme zaručiť, čo najkvalitnejší výsledok. 

Návod na obloženie schodov drevom: Krok za krokom

KROK 1: VÝROBA JEDNOTLIVÝCH STUPNÍC A PODSTUPNÍC SCHODISKA

Každé schodisko je individuálne, preto je potrebné si vopred namerať rozmery jednotlivých stupníc a podstupníc. Pri tomto kroku si môžete pomôcť šablónou z kartónového papiera, ktorá bude kopírovať jednotlivé schody. Túto šablónu potom prekreslíte na drevo a vyrežete.

Nezabúdajte na rezervy, ktoré môžete v prípade potreby po skúšobnom nanesení zrezať. 

Na obkladanie odporúčame použiť dlážkovicu alebo hobľované hranoly

KROK 2: SPÁJANIE STUPNÍC A PODSTUPNÍC

Keď už máte narezané jednotlivé stupnice a podstupnice, tieto prvky spojte skrutkami do tvaru písmena „L.“ Predpripravené časti potom položte na schody a skontrolujte, či pasujú a či sú vo vodováhe. Ak nie, upravte, prípadne dorežte.

KROK 3: NANÁŠANIE LEPIDLA A ZAŤAŽENIA

Po odskúšaní môžeme začať s aplikáciou. Lepidlo naneste na podstupnicu a vrch betónového stupňa a ihneď priložte predpripravený drevený dielec. Po nalepení vykonajte ešte kontrolné meranie vodováhou. Ak je všetko v poriadku, môžete schod zaťažiť závažím. Tento postup opakujeme so všetkými drevenými dielcami.

 

Zdroj: Bigstock.com


KROK 4: FINÁLNE DOLADENIE DREVENÉHO OBKLADU

Posledná fáza spočíva vo vyčistení dreveného obkladu vlhkou utierkou, aby ste sa zbavili drobného prachu a nečistôt na povrchu. Na záver aplikujte olej alebo vosk na drevo


Kontakt

Predajňa Nižná (hlavný sklad)

Družstevná 511

027 43 Nižná
Zobraziť na mape

Otváracie hodiny
Po - Pi 8:00 - 16:00 hod.
So ZATVORENÉ

+421 907 885 834
info@tatranskyprofil.eu

Garancia najlepšej ceny

Dávajte si pozor. Našli ste na tento produkt nižšiu cenu? Nemusí to byť tak, ako to vyzerá.

Spýtajte sa predajcu, či v cene je aj DPH, nakoľko je častá prax predajcov uvádzať cenu bez DPH pod slovíčkami ako netto alebo konečná cena, ktorá je rovnaká alebo jemne nižšia od našich cien, ktoré sú s DPH AVŠAK neobsahuje DPH, a preto Vás môže celá zákazka stáť aj o 20% viacej.

Príklad:
20x146mm u nás 11,20€/m2 s DPH
u konkurencie 10,80€/m2 len tak = 12,96€ s DPH

Zľavový systém. Pri odbere väčšieho množstva poskytujeme svojim zákazníkom možnosť kúpiť si tovar so zľavou.

Ak ste našli v rámci relevantnej konkurencie výhodnejšiu ponuku skladom, napíšte nám. Pokiaľ to bude možné, cenu vyrovnáme.

WOOD PROFIL s.r.o., drevené profily, Družstevná 510, Nižná 027 43, 0907 885 834, info@tatranskyprofil.eu