Potrebujete poradiť?

Roman    +421 907 885 834 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@tatranskyprofil.eu

Ako vyrobiť držiak na náradie? Praktický návod krok po kroku

Chcete mať svoje náradie vždy poruke? Ak máte doma nepoškodené palety navyše, jednoducho si dokážete vyrobiť držiak na náradie do svojej dielne či garáže. Pri výrobe sa inšpirujte naším návodom, ako ho vyrobiť a vytvorte si pomocníka, vďaka ktorému budete mať svoje kutilské náradie vždy po ruke.

Práve praktický držiak na náradie na stenuzabráni jeho strate, predĺži životnosť, zbaví vás neporiadku a zabezpečí, že v ňom budete mať vždy poriadok.

Pripravte si podrobný plán

Kým sa pustíte do výroby vlastného držiaka na náradie, je dôležité spísať si dobrý plán. Potrebujete vedieť miesto, kde svoj držiak na náradie dáte, aké druhy a koľko nástrojov na ňom bude zavesených. Je dobré to vedieť hlavne kvôli tomu, že niektoré náradie bude ťažšie a bude zaberať viac priestoru. Preto si na ňom rozplánujte miesto tak, aby ťažšie nástroje viseli na spodnej časti držiaka. Ak aj spadnú, poškodenie bude menšie.

Na samotnú výrobu budete potrebovať hlavne paletu. Ak chcete menší držiak na stenu, bude vám stačiť jedna. Ak by ste ale chceli väčší, môžete použiť ľubovoľné množstvo paliet. Orientujte sa podľa toho, aký veľký držiak na náradie chcete.

Zdroj: unsplash.com

Čo potrebujete na výrobu držiaka na náradie?

Materiál a nástroje:

 • paletu,
 • brúsny papier,
 • brúsku na drevo,
 • drevené dosky ľubovoľnej veľkosti,
 • kladivo,
 • ochranný náter,
 • farbu,
 • závesné skrutky,
 • skrutky,
 • vodováhu,
 • ceruzku,
 • skrutkovač,
 • hmoždinky,
 • vŕtačku,
 • spojovacie uholníky,
 • klince a držiaky.

Jednoduchý postup ako vyrobiť držiak na náradie

1. Na držiak si najskôr vyberte paletu, ktorá nie je poškodená ani špinavá. Potom ju pomocou brúsky na drevo prebrúste a zrazte jej hrany. Drsný povrch palety, prebrúste brúsnym papierom. Použite papier so zrnitosťou 120, odstránite ním všetky nerovnosti a vyčnievajúce časti.

Zdroj: bigstockphoto.com

2. Hneď potom natrite povrch palety ochranným náterom na drevo. Ten ochráni držiak pred škodcami, plesňami a vlhkosťou vo vašej dielni. Určite ním natrite aj drevené dosky, ktoré potom použijete ako poličky. Ak chcete, aby mal držiak inú farbu, môžete ho po zaschnutí ochranného náteru natrieť aj spolu s poličkami.

Zdroj: pexels.com

3. Keď je už paleta aj dosky na poličky suché, potrebujete ich spojiť. Najskôr si ale zaznačte miesto, kde na palete budú dosky položené. Na pripevnenie môžete využiť spojovacie uholníky, ktorými ich jednoducho pripevníte pomocou skrutiek. Predvŕtajte si do palety aj dosiek diery, potom do nich vložte skrutky a pomocou skrutkovača alebo kľúča ich pripevnite.

Zdroj: unsplash.com

4. Po spojení prichádza tá najlepšia časť. Pridávanie malých detailov, na ktorých bude náradie držať. Ak chcete na držiak odkladať šrobováky, prevŕtajte jednej z dosiek otvory a do nich ich potom zastrčte. Na paletu môžete jednoducho navŕtať košík, alebo plastovú misku, v ktorej budete skladovať rôzne klince, skrutky alebo iné menšie náradie. Ak chcete na držiak vešať náradie, priskrutkujte naň držiaky, háčiky alebo pribite klince, ktoré poslúžia ako vešiaky.

5. Keď už máte na palete privŕtané dosky a rôzne nádoby, pripevnite ju k stene. Najskôr sa rozhodnite, kde držiak chcete pripevniť. Použite vodováhu na overenie, či bude na stene rovno a miesto označte ceruzkou. Do steny a držiaka vyvŕtajte diery a dajte do nich hmoždinky. Potom vložte skrutky do otvorov na držiaku a pomocou skrutkovača ich pomaly zaskrutkujte do steny.

6. Po pripevnení držiaka skontrolujte jeho stabilitu a zistite, či drží na stene pevne. Až potom zaveste predmety, ktoré na ňom budete skladovať.

Zdroj: unsplash.com

Tipy pri výrobe držiaka na náradie

 • Ak chcete na držiak pripevniť sklenené nádoby, môžete na ich uchytenie použiť kovové sťahovacie pásky, ktoré sa používajú na sťahovanie hadíc.
 • Do palety si môžete aj veľmi jednoducho privŕtať magnetickú lištu, na ktorú jednoducho odložíte malé kovové náradie.
 • Ak nechcete držiak vešať na stenu, jednoducho ho o ňu oprite.
 • Ak by ste chceli dať do držiaka aj záhradné náradie, ako je motyka, hrable či metla, pripevnite držiak nižšie k zemi a do úplne spodnej dosky na vami vyznačených miestach vyvŕtajte otvory s priemerom približne šesť centimetrov.

Kontakt

Predajňa Nižná (hlavný sklad)

Družstevná 511

027 43 Nižná
Zobraziť na mape

Otváracie hodiny
Po - Pi 8:00 - 16:00 hod.
So ZATVORENÉ

+421 907 885 834
info@tatranskyprofil.eu

Garancia najlepšej ceny

Dávajte si pozor. Našli ste na tento produkt nižšiu cenu? Nemusí to byť tak, ako to vyzerá.

Spýtajte sa predajcu, či v cene je aj DPH, nakoľko je častá prax predajcov uvádzať cenu bez DPH pod slovíčkami ako netto alebo konečná cena, ktorá je rovnaká alebo jemne nižšia od našich cien, ktoré sú s DPH AVŠAK neobsahuje DPH, a preto Vás môže celá zákazka stáť aj o 20% viacej.

Príklad:
20x146mm u nás 11,20€/m2 s DPH
u konkurencie 10,80€/m2 len tak = 12,96€ s DPH

Zľavový systém. Pri odbere väčšieho množstva poskytujeme svojim zákazníkom možnosť kúpiť si tovar so zľavou.

Ak ste našli v rámci relevantnej konkurencie výhodnejšiu ponuku skladom, napíšte nám. Pokiaľ to bude možné, cenu vyrovnáme.

WOOD PROFIL s.r.o., drevené profily, Družstevná 510, Nižná 027 43, 0907 885 834, info@tatranskyprofil.eu