Potrebujete poradiť?

Roman    +421 907 885 834 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@tatranskyprofil.eu

Drevodom - interiér a zariaďovanie

Vytvorte teplo domova a zariaďte si v drevodome interiér podľa svojich predstáv

Domov je miesto, v ktorom trávime veľkú časť dňa. Aj preto by mal mať náš drevodom interiér, v ktorom sa cítime čo najpríjemnejšie. Útulnú atmosféru pritom môžeme vytvoriť pomocou niekoľko jednoduchých trikov. Poradíme vám, ako si zariadiť interiér drevodomu a vytvoriť tak skutočné teplo domova.

Zdroj: Pexels.com

Na začiatok dôkladne spoznajte svoj priestor

Bez ohľadu na to, či svoj drevodom a jeho interiér zariaďujete úplne nanovo alebo mu len chcete vdýchnuť nový život, základom je spoznať celý priestor. Zistíte tak, aké máte možnosti ešte skôr, než začnete. Pri zariaďovaní vám tiež pomôže, ak získate presné rozmery jednotlivých častí vášho domu.

Inšpirujte sa a spravte si predstavu

Ak nie ste z tých ľudí, ktorí zbierajú inšpiráciu počas celého roka všade, kam prídu, poobzerajte sa po internete. Prelistujte si časopisy alebo si pozrite fotografie najobľúbenejších štýlov interiéru na internete. Vyhľadajte si napríklad provensálsky, industriálny, rustikálny alebo vidiecky štýl a vnímajte, ako na vás pôsobia. Pozorujte tiež, ako na vás vplývajú konkrétne farby a ich kombinácie.

V konkrétnom štýle by mala byť zariadená celá domácnosť, ale výsledok záleží, samozrejme, od vás. Ak začínate s úplne prázdnym priestorom drevodomu, s rozmiestnením zariadenia vám pomôže aj maliarska páska. Vďaka tomu budete mať istotu, že sa nábytok do miestnosti vojde alebo vám nebude zavadzať.

Zdroj: Pexels.com

Drevodom a jeho interiér zariaďujete od podlahy

Farebne tvorí podlaha veľkú časť celkového priestoru v drevodome, a tak na ňu pri voľbe farieb a zariadenia nezabúdajte. Podlaha drevodomu je základom interiéru, ktorý tak skoro meniť nebudete. Odporúčame zariadiť drevodom interiér drevenou podlahou. Narozdiel od laminátovej podlahy je mäkšia a teplejšia, navyše má výborné tepelnoizolačné vlastnosti.

Výberom podlahy môžete celý priestor vizuálne zjednotiť, prípadne rozdeliť. Rovnakou dlažbou môžete napríklad prepojiť obývaciu miestnosť s chodbou alebo terasou drevodomu. Dosky pre terasovú podlahu majú zaujímavý vzhľad a sú jednoduché na údržbu. Ich profil s jemnými drážkami eliminuje riziko pošmyknutia. Skvelou možnosťou je masívna podlaha, ktorá nie je vrstvovito lepená, ale tvorí ju celý kus jaseňového dreva. Ošetrovaná jaseňová dlážkovica je vhodná aj pre podlahové kúrenie.

V tejto fáze si vyberte aj dlažbu a obklady do kúpeľne a ďalších častí interiéru drevodomu. Modernou a ekologickou možnosťou sú biodosky, ktoré majú skvelú životnosť a pevnosť. Jednoducho sa s nimi pracuje a použiť ich môžete napríklad ako obklady na steny a police. Na obklady moderných stien a stropov sa s obľubou používa aj rustikálny typ obkladu.

Neoddeliteľnou súčasťou zariadenia je aj kuchynská linka a ďalšie časti, ktoré budete meniť možno až za niekoľko rokov. Myslíme tým dvere a ich rámy alebo osvetlenie a vypínače.

Zdroj: Unsplash.com

Vyberte si svoju obľúbenú kombináciu farieb

Ešte kým do interiéru drevodomu príde všetok nábytok, bude potrebné vymaľovať. V tomto prípade sú vizuálne skutočne nápomocné katalógy farieb a môžu vám ušetriť množstvo starostí. Pri výbere farby myslite na to, že ňou budete obklopení takmer stále. Farba, ktorá vás na začiatku zaujala, na vás môže už po pár dňoch pôsobiť nepríjemne.

Na steny radšej zvoľte jemnejšie odtiene a výraznejšie farby použite pri menších prvkoch a detailoch interiéru. Tie sa vám budú aj v prípade potreby jednoduchšie obmieňať. Dobre sa pracuje s kombináciou 3 farieb, ktoré by mali tvoriť pomer – 60 % hlavná farba, 30 % vedľajšia a 10 % zvýrazňujúca farba.

Zdroj: Unsplash.com

Pri zariadení drevodomu a jeho interiéru zohľadnite možnosti priestoru

Mnoho ľudí túži po konkrétnom type, vlastnostiach či veľkosti nábytku, napríklad po okrúhlom stole alebo obrovskej pohovke. Domov by ste si mali vytvárať podľa svojich predstáv, no nedržte sa ich silou-mocou a bez rozmyslenia. Napríklad, ak trváte na okrúhlom stole, a nemáte preň dostatočný priestor, neskôr môžete svoje rozhodnutie ľutovať.

Pri zariadení rozhoduje jeho praktické využitie, štýl a sfarbenie, ale aj to, ako bude pôsobiť s ďalšími časťami interiéru drevodomu. Pre optické zväčšenie menšieho priestoru nechajte napríklad medzi zariadením a stenami medzeru. Väčší priestor môžete vyplniť rôznymi doplnkami a kvetmi, vysoké stropy si vyslovene pýtajú obrazy a police.

Kontakt

Predajňa Nižná (hlavný sklad)

Družstevná 511

027 43 Nižná
Zobraziť na mape

Otváracie hodiny
Po - Pi 8:00 - 16:00 hod.
So ZATVORENÉ

+421 907 885 834
info@tatranskyprofil.eu

Garancia najlepšej ceny

Dávajte si pozor. Našli ste na tento produkt nižšiu cenu? Nemusí to byť tak, ako to vyzerá.

Spýtajte sa predajcu, či v cene je aj DPH, nakoľko je častá prax predajcov uvádzať cenu bez DPH pod slovíčkami ako netto alebo konečná cena, ktorá je rovnaká alebo jemne nižšia od našich cien, ktoré sú s DPH AVŠAK neobsahuje DPH, a preto Vás môže celá zákazka stáť aj o 20% viacej.

Príklad:
20x146mm u nás 11,20€/m2 s DPH
u konkurencie 10,80€/m2 len tak = 12,96€ s DPH

Zľavový systém. Pri odbere väčšieho množstva poskytujeme svojim zákazníkom možnosť kúpiť si tovar so zľavou.

Ak ste našli v rámci relevantnej konkurencie výhodnejšiu ponuku skladom, napíšte nám. Pokiaľ to bude možné, cenu vyrovnáme.

WOOD PROFIL s.r.o., drevené profily, Družstevná 510, Nižná 027 43, 0907 885 834, info@tatranskyprofil.eu