Potrebujete poradiť?

Roman    +421 907 885 834 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@tatranskyprofil.eu

Kefovanie dreva : Všetko, čo potrebujete vedieť

Kefovanie patrí k obľúbeným úpravám dreva, ktoré je následne odolnejšie s dlhšou životnosťou a jedinečným vzhľadom s vystúpenými žilkami. Samotný postup pri kefovaní závisí od druhu dreva. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete niekoľko užitočných tipov, na ktoré by ste mali myslieť pri práci.Kefované drevo, Tatranskyprofil.eu

ČO ZNAMENÁ KEFOVANIE DREVA?

Počas kefovania sa z rastového kruhu stromu odstraňuje mäkký materiál. Drevo je následne odolnejšie a vďaka výraznejšej štruktúre povrchu pôsobí prémiovo. Táto úprava v súčasnosti patrí k horúcim trendom a obľúbená je najmä medzi nadšencami rustikálneho štýlu.

RUČNÉ ALEBO STROJOVÉ KEFOVANIE DREVA?

Pri ručnom kefovaní dreva budete potrebovať elektrickú kefovaciu brúsku alebo uhlovú brúsku s kefou. Uhlovej verzii však chýba možnosť nastavenia rýchlosti posuvu. Myslite tiež na to, že pri ručnom kefovaní hrozí rýchle opotrebovanie kefy, úprava plochy nemusí byť rovnomerná a celá práca trvá pomerne dlho.

Strojové kefovanie dreva vám poskytne celý rad možností nastavenia posuvu. Výsledná úprava dreva je tak kvalitnejšia, a zároveň vám zaberie omnoho menej času.

Kefovanie pre odolnosť dreva, Tatranskyprofil.eu

KEFOVANIE PODĽA DRUHU DREVA

Proces kefovania sa líši podľa daného typu dreva. Najčastejšie sa vykonáva pri mäkších drevinách, kvôli spevneniu ich povrchu. Výnimkou však nie je ani tvrdšie drevo, ktoré tak získa jedinečný vzhľad.

MÄKKÉ DREVINY

Najmä mäkšie dreviny ako smrek či borovica získajú kefovania podstatne dlhšiu životnosť. To oceníte hlavne v prípade, že sa takéto drevo rozhodnete použiť ako materiál pre podlahu, terasu či obklad v záhrade.

TVRDÉ DREVINY

Tvrdé dreviny, ktoré sú vhodné na kefovanie, by mali mať široké letokruhy, ako napríklad dub alebo jaseň. Kefovať sa oplatí aj sibírsky smrekovec, čím posilníte jeho povrch, a zároveň na ňom vytvoríte zaujímavú kresbu.

DREVENÉ HRANOLY

Kefovanie hranolov dodá drevu luxusný vzhľad, ktorý ocenia aj tí najnáročnejší. Vystúpené letokruhy síce pripomínajú vetrom zvetrané drevo, ale po kefovaní je drevo odolnejšie a viete ho použiť napríklad pri stavbe altánku či plotu.

Kartáčované prémiové drevo, Tatranskyprofil.eu

AKO NA KEFOVANIE DREVA?

Postup kefovania je pomerne jednoduchý, ale veľmi ľahko sa môže skomplikovať. Hrozí to najmä pri použití elektronáradia, ktoré vyžaduje viac trpezlivosti. Menšie lišty odporúčame upravovať ručnou oceľovou alebo nylonovou kefou na vŕtačke. Hĺbku určujete podľa toho, akou silou zatlačíte na kefu. Môžete tiež vyskúšať ručné kefovacie brúsky. Tie sú však vhodné na menšie plochy a drobné úpravy.

Ak chcete kefovať rovnomerne po celej ploche dreva, budete musieť použiť kefovací stroj. Ideálny je pre väčšie kusy dreva. Viete si nastaviť tlak kefy, rýchlosť kefovania aj posuvu. Výsledná úprava je síce kvalitnejšia, ale kefovacie stroje sú pomerne drahé.

KEFOVANIE DREVA S ODBORNÍKMI

Pri ručnom kefovaní dreva môžete drevo veľmi ľahko poškodiť. Kefovacie stroje sú presné, ale ich cena je vyššia. Preto zvážte kefovanie dreva prenechať odborníkom. Na kefovanie používame stroj so špeciálnymi kefami, čím vieme dosiahnuť úpravu dreva podľa vašich predstáv. Jeho povrch je tak tvrdší, odolnejší a s dlhšou životnosťou.

Úpravu kefovaním ponúkame pri väčšine nášho sortimentu drevených profilov – tatranský profil, fasádne profily, dlážkovica, hobľované dosky okrem zrubových polguľatých obkladov. Môžete si zvoliť v dvoch stupňov hĺbky kefovania – jemné (čiastočné odstránenie mäkkých vlákien) alebo hrubé (úplne odstránenie mäkkých vlákien). Kefovanie dreva sa tiež nazýva kartáčovanie.

MÁM ZÁUJEM O ODBORNÉ KEFOVANIE DREVA

Kontakt

Predajňa Nižná (hlavný sklad)

Družstevná 511

027 43 Nižná
Zobraziť na mape

Otváracie hodiny
Po - Pi 8:00 - 16:00 hod.
So ZATVORENÉ

+421 907 885 834
info@tatranskyprofil.eu

Garancia najlepšej ceny

Dávajte si pozor. Našli ste na tento produkt nižšiu cenu? Nemusí to byť tak, ako to vyzerá.

Spýtajte sa predajcu, či v cene je aj DPH, nakoľko je častá prax predajcov uvádzať cenu bez DPH pod slovíčkami ako netto alebo konečná cena, ktorá je rovnaká alebo jemne nižšia od našich cien, ktoré sú s DPH AVŠAK neobsahuje DPH, a preto Vás môže celá zákazka stáť aj o 20% viacej.

Príklad:
20x146mm u nás 11,20€/m2 s DPH
u konkurencie 10,80€/m2 len tak = 12,96€ s DPH

Zľavový systém. Pri odbere väčšieho množstva poskytujeme svojim zákazníkom možnosť kúpiť si tovar so zľavou.

Ak ste našli v rámci relevantnej konkurencie výhodnejšiu ponuku skladom, napíšte nám. Pokiaľ to bude možné, cenu vyrovnáme.

WOOD PROFIL s.r.o., drevené profily, Družstevná 510, Nižná 027 43, 0907 885 834, info@tatranskyprofil.eu