Potrebujete poradiť?

Roman    +421 907 885 834 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@tatranskyprofil.eu

Podlaha do kuchyne: Ako si vybrať správne?

Vedeli ste, že ľudia na Ukrajine trávia varením približne 13 hodín týždenne, pričom v Poľsku, Británii alebo vo Francúzsku to je menej ako 6 hodín? Bez ohľadu na to, koľko času vo svojej kuchyni strávite, podlaha v kuchyni je jej dôležitou súčasťou. Nepodceňte výber a nákup podlahy. V našom článku sa dozviete, na čo všetko by ste si mali dávať pozor.

AKO ČASTO KUCHYŇU VYUŽÍVATE?

To, že sme na začiatku uviedli štatistiky času stráveného v kuchyni, nie je náhoda. Je totiž rozdiel, či má podlaha do kuchyne slúžiť mladému páru alebo rodine s deťmi, kedy je kuchyňa frekventovanejšou časťou vášho domova. Ak je podlaha v kuchyni skutočne kvalitná, poslúži vám ešte veľa rokov a zvládne aj nejaké tie „nehody“.

ČO OČAKÁVATE OD PODLAHY?

Okrem času stráveného v kuchyni zohrávajú pri výbere podlahy do kuchyne úlohu aj ďalšie otázky. Medzi tie najdôležitejšie pred výberom materiálu patria napríklad:

  • Aká veľká je vaša kuchyňa?
  • Ako často v nej budete?
  • Koľko ľudí sa v nej bude zvyčajne pohybovať?

Podlaha do kuchyne sa dnes vyrába z rôznych materiálov. Tie sa líšia cenou, vzhľadom, pevnosťou a trvácnosťou. Pozrite sa s nami na výber tých najpreferovanejších. Pri výbere je dôležité myslieť aj na to, že tam budete pracovať s potravinami a hrncami. Nezabudnite teda na to, že podlaha v kuchyni sa môže stať terčom pádov hrnca alebo vyliateho oleja.

Z AKÝCH MATERIÁLOV SA PODLAHA DO KUCHYNE VYRÁBA?

DREVENÁ PODLAHA DO KUCHYNE

Drevo patrilo a stále patrí do kategórie luxusných a výberových materiálov. Do kuchyne vám vnesie príjemnú atmosféru domova. Jeho skvelá tepelná izolácia je zárukou toho, že vám ani počas tuhých mrazov nebude zima na nohy.

Jediným mínusom je nutnosť údržby. Ak chcete, aby vaša podlaha v kuchyni vyzerala stále ako nová, budete sa o ňu musieť pravidelne starať. Stačí ju však pravidelne utierať a minimálne raz alebo dvakrát ročne natrieť ochranným prípravkom.

Okrem skvelého vzhľadu patrí k benefitom aj univerzálnosť drevenej podlahy. Je jednoduché zladiť ju so zariadením vašej domácnosti. Môžete ju doplniť tradičným aj moderným nábytkom bez toho, aby ste narušili celkovú harmóniu interiéru.

Drevená podlaha do kuchyne je optimálnym riešením aj vtedy, keď zvažujete podlahové kúrenie, ktoré je nielen veľmi pohodlné a jednoduché na ovládanie, ale poskytuje aj spoľahlivý zdroj tepla počas chladných jesenných a zimných dní. Pamätajte si však, že na podlahové kúrenie sa môže položiť len podlaha z jaseňa alebo duba.

Inak sa do kuchyne hodí aj sibírsky smrek a borovicová podlaha.

Drevená podlaha zo sibírskeho smreka.

DLAŽBA – OBĽÚBENÝ MATERIÁL REKONŠTRUOVANÝCH KUCHÝŇ

Najväčšou výhodou dlažby je jej odolnosť, a to najmä voči vode alebo chemickým prípravkom. Obávať sa nemusíte ani v prípade, že vám na dlažbu spadne hrniec alebo panvica. Tento materiál totiž patrí medzi tie najtvrdšie, ktoré sa v rámci podláh do kuchyne používajú.

Ak veľa varíte a v kuchyni sa pohybujete naozaj často, dlažba je skvelou voľbou. Vďaka materiálu, z ktorého je vyrobená, sa nemusíte obávať jej poškodenia a rýchleho opotrebenia. Nevýhodou je jej tepelná izolácia a fakt, že je stále studená. A to aj napriek tomu, že sa dá kombinovať s podlahovým kúrením.

Ak ste teplomilní, vyberte si radšej na dotyk teplejší povrch. Ak sa predsa len rozhodnete pre dlažbu, pri jej výbere si vyberte model, ktorý bude mechanicky stavaný na vysokú odolnosť a ideálne bude mať aj protišmykový povrch. Ak je vaša kuchyňa malá, príliš výrazná podlaha ju opticky ešte zmenší.

VINYL SA HODÍ NIELEN NA PLATNE

Vinylová podlaha do kuchyne je skvelou voľbou pre všetkých, ktorí si chcú užívať komfort mäkkého materiálu. To je charakteristická vlastnosť vinylu, ktoré nájdeme v obchodoch najčastejšie. Druhou variantou je tvrdený vinyl, ktorý nájdeme najčastejšie v podobe dielcov.

Ten je tvrdší a má dlhšiu životnosť, ale aj vyššiu cenu. Medzi najväčšie výhody vinylu patrí jeho variabilita. Taká podlaha v kuchyni ponúka na výber množstvo farieb a vzorov. Ich ponuka je takmer nekonečná. Môžete si vybrať dokonca drevený vzor, ktorý je na rozdiel od originálneho dreva odolný voči vode a vlhkosti.

Vinyl môžete doplniť podlahovým kúrením. Nevýhodou mäkkej podlahy je jej náchylnosť na poškodenie pri umiestnení ťažkého nábytku alebo páde kuchynského riadu.

Zdroj: bigstock.com

NAKÚPENÉ? JE ČAS POLOŽIŤ A POUŽÍVAŤ PODLAHU

Spôsob ukladania podlahy sa líši podľa jej druhu a odporúčame túto prácu nechať na odborníkov. Ak si na to však trúfate, informujte sa najmä o systéme ukladania už pri nákupe, aby ste sa neskôr vyhli zbytočným nepríjemnostiam. Podlaha do kuchyne sa tak stane zdrojom trápenia.

Ak má byť vaša budúca podlaha v kuchyni z dreva, náš profesionálny personál vám rád poradí. Vyberte si z našej ponuky v pohodlí domova. Podlahu vám radi nachystáme a pripravíme na vyzdvihnutie v našom showroome. Zastavte sa po ňu sami, alebo si ju od nás nechajte doviezť až domov.

Tak čo? Už ste si vybrali svoju budúcu podlahu?

Kontakt

Predajňa Nižná (hlavný sklad)

Družstevná 511

027 43 Nižná
Zobraziť na mape

Otváracie hodiny
Po - Pi 8:00 - 16:00 hod.
So ZATVORENÉ

+421 907 885 834
info@tatranskyprofil.eu

Garancia najlepšej ceny

Dávajte si pozor. Našli ste na tento produkt nižšiu cenu? Nemusí to byť tak, ako to vyzerá.

Spýtajte sa predajcu, či v cene je aj DPH, nakoľko je častá prax predajcov uvádzať cenu bez DPH pod slovíčkami ako netto alebo konečná cena, ktorá je rovnaká alebo jemne nižšia od našich cien, ktoré sú s DPH AVŠAK neobsahuje DPH, a preto Vás môže celá zákazka stáť aj o 20% viacej.

Príklad:
20x146mm u nás 11,20€/m2 s DPH
u konkurencie 10,80€/m2 len tak = 12,96€ s DPH

Zľavový systém. Pri odbere väčšieho množstva poskytujeme svojim zákazníkom možnosť kúpiť si tovar so zľavou.

Ak ste našli v rámci relevantnej konkurencie výhodnejšiu ponuku skladom, napíšte nám. Pokiaľ to bude možné, cenu vyrovnáme.

WOOD PROFIL s.r.o., drevené profily, Družstevná 510, Nižná 027 43, 0907 885 834, info@tatranskyprofil.eu