Tovar SKLADOM, rýchle doručenie na všetky objednávky, navyše automatické zlavy pri väčšom odbere. 

Potrebujete poradiť?

Roman    +421 907 885 834 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@tatranskyprofil.eu

Sprievodca nakupovaním : Vyberáme podlahu do kuchyne

Množstvo času, ktorý strávime v kuchyni, je rôzny. Na Ukrajine ľudia trávia varením približne 13 hodín týždenne, v Poľsku alebo Británii 6, vo Francúzku si ľudia varia 5,5 hodiny. Podlaha tvorí jej dôležitú súčasť domácnosti Pri jej nákupe je dobré najprv si premyslieť, čo očakávate. Prečítajte si náš článok, ktorý vám pomôže pri výbere.

ČO OKREM VARENIA ROBÍTE V KUCHYNI?

To, že sme na začiatku uviedli štatistiky času stráveného v kuchyni, nie je náhoda. Je totiž rozdiel, či si podlahu vyberáte ako mladý pár, ktorý kuchyňu kvôli práci či škole využíva len cez víkendy, alebo ako rodina, ktorá v kuchyni raňajkuje, obeduje, večeria aj píše domáce úlohy. Myslite na to, že z mladého pracujúceho páru môže byť časom rodina. Čím viac času v kuchyni trávite, tým by mala byť trvácnejšia. Vďaka tomu ju nebudete musieť o pár rokov meniť.

ČO OČAKÁVATE OD PODLAHY

Po zhodnotení svojich potrieb a zvážení času stráveného v kuchyni je dôležité premyslieť si, čo všetko zohráva pri výbere podlahy úlohu. Pred tým, ako si vyberiete materiál svojej podlahy, odpovedzte si na nasledujúce otázky.

  • Aká veľká je vaša kuchyňa?
  • Ako často v nej budete?
  • Koľko ľudí sa v nej bude zvyčajne pohybovať?

Materiály na podlahy sa líšia cenou, vzhľadom, pevnosťou a trvácnosťou. Pozrite sa s nami na výber tých najpreferovanejších. Pri výbere materiálu je dôležité myslieť aj na to, že tam budete pracovať s potravinami a hrncami. Siahnite preto po materiáli, ktorý vydrží aj pád hrnca alebo vyliaty olej.

AKÉ MATERIÁLY SI MÔŽETE DO KUCHYNE ZVOLIŤ?

DREVENÁ PODLAHA DO KUCHYNE

Drevo patrilo a stále patrí do kategórie luxusných a výberových materiálov. Tento materiál vám do kuchyne vnesie príjemnú atmosféru domova. Jeho skvelá tepelná izolácia je zárukou toho, že vám ani počas tuhých mrazov nebude zima na nohy. Drevená podlaha do kuchyne je optimálnym riešením aj vtedy, keď zvažujete podlahové kúrenie, ktoré je nielen veľmi pohodlné a jednoduché na ovládanie, ale poskytuje aj spoľahlivý zdroj tepla počas chladných jesenných a zimných dní. Jediným mínusom drevenej podlahy je nutnosť údržby. Ak chcete, aby vaša podlaha vyzerala stále ako nová, budete sa o ňu musieť pravidelne starať . Okrem skvelého vzhľadu je benefitom aj jej univerzálnosť. Môžete ju doplniť tradičným aj moderným nábytkom bez toho, aby ste narušili celkovú harmóniu interiéru.

“Drevená podlaha v domácnosti.”

DLAŽBA – OBĽÚBENÝ MATERIÁL REKONŠTRUOVANÝCH KUCHÝŇ

Najväčšou výhodou dlažby je jej odolnosť, najmä voči vode alebo chemickým prípravkom. Obávať sa nemusíte ani v prípade, že vám na dlažbu spadne hrniec alebo panvica. Tento materiál totiž patrí medzi najtvrdšie materiály, ktoré sa v rámci podláh do kuchyne používajú. Ak vašu kuchyňu využívate často, dlažba je skvelou voľbou. Vďaka materiálu, z ktorého je vyrobená sa nemusíte obávať jej poškodenia a rýchleho opotrebenia. Nevýhodou je jej tepelná izolácia a fakt, že je stále studená, napriek tomu, že sa dá kombinovať s podlahovým kúrením. Ak ste teplomilný jedinec, vyberte si radšej teplejší povrch. Ak sa predsa len rozhodnete pre dlažbu, pri jej výbere si vyberte model, ktorý bude mechanicky stanavaný na vysokú odolnosť a ideálne bude mať aj protišmykový povrch. Ak je vaša kuchyňa malá, výrazná podlaha ju opticky ešte zmenší.

VINYL SA HODÍ NIELEN NA PLATNE

Vinylová podlaha je skvelou voľbou pre všetkých, ktorí si chcú v kuchyni užívať komfort mäkkej podlahy. To je charakteristická vlastnosť vinylu, ktoré nájdeme v obchodoch najčastejšie. Druhou variantou je tvrdený vinyl, ktorý nájdeme najčastejšie v podobe dielcov. Ten je tvrdší a má dlhšiu životnosť, ale aj vyššiu cenu. Medzi najväčšie výhody vinylu patrí jeho variabilita. Množstvo farieb a vzorov, ktoré môžete mať na kuchynskej podlahe, je takmer nekonečné. Môžete si vybrať dokonca drevený vzor, ktorý je na rozdiel od originálneho dreva odolný voči vode a vlhkosti. Vinyl môžete doplniť podlahovým kúrením. Nevýhodou mäkkej podlahy je jej náchylnosť na poškodenie pri umiestnení ťažkého nábytku alebo páde kuchynského riadu.

Zdroj: bigstock.com

NAKÚPENÉ? JE ČAS POLOŽIŤ A POUŽÍVAŤ PODLAHU

Každý druh podlahy má svoj špecifický postup ukladania. Rozpísať ich všetky by bolo dosť textu na ďalších strán. Dôležité je informovať sa o systéme ukladania pri nákupe, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam a zbytočnému hľadaniu doma. Ohľadne ukladania drevenej podlahy vám rád poradí náš profesionálny personál. Vyberte si z našej ponuky v pohodlí domova. Podlahu vám radi nachystáme a pripravíme na vyzdvihnutie v našom showroome. Zastavte sa po ňu sami, alebo si ju od nás nechajte doviezť našou dodávkou. Tak čo? Už ste si vybrali svoju budúcu podlahu?

WOOD PROFIL s.r.o., drevené profily, Družstevná 510, Nižná 027 43, 0907 885 834, info@tatranskyprofil.eu