Potrebujete poradiť?

Roman    +421 907 885 834 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@tatranskyprofil.eu

Rozmýšľate, akú podlahu na balkón? Poradíme vám, aké máte možnosti

Balkón je mnohými ľuďmi odsúvaný priestor, ktorý je najčastejšie využívaný ako miesto na sušenie bielizne alebo ako sklad. Pravdou však je, že aj s malým počtom m², ktorý balkón ponúka, viete vyčarovať príjemné a užitočné miesto. Dôležitým základom je odolná podlaha. Aké máte možnosti?


PODLAHA NA BALKÓN 5X INAK

Materiálových, typových aj druhových možností podlahy na balkón je množstvo, no v praxi existuje päť základných typov:

  • betón
  • keramická dlažba
  • drevená podlaha
  • drevoplast (kompozitné dosky)
  • umelý trávnik

INDUSTRIÁLNY BETÓN

Betón sa zväčša používa len ako podkladový materiál, no milovníci minimalizmu a industrializmu v bývaní ho často nezakrývajú. Betónová podlaha na balkóne je veľmi efektná a môžete ju skombinovať prakticky s akýmkoľvek zariadením. Je však pravdepodobné, že ju postupom času prikryjete koberčekom alebo rohožkou, pretože chôdza po studenom betóne nie je veľmi príjemná.


KLASICKÉ DLAŽDICE

Keramické dlaždice patria k balkónovej klasike a zväčša sa dodávajú ako štandard v novostabách. Ide o finančne veľmi dostupné riešenie, ktoré je nenáročné na údržbu aj bežné upratovanie. Práve betón býva často vhodným podkladom pod dlaždice. Pri výbere si dávajte pozor na farbu dlaždíc a na ich zloženie. Exteriérová podlaha by mala byť mrazuvzdorná a protišmyková. Voľte skôr svetlejšie odtiene, keďže tmavé sa pri horúčavách rýchlejšie a oveľa viac prehrejú a môže sa na nich udržiavať teplota až 80 °C.

PRÍJEMNÁ DREVENÁ PODLAHA NA BALKÓN

Drevená podlaha na balkón je veľmi štýlová a pri správnej údržbe a ochrane materiálu vydrží mnoho rokov, než je o nej všeobecne známe. Drevená podlaha udržiava príjemné teplo, neprehrieva sa a balkónu dodá šmrnc prírody. Aby vám však dlho slúžila rovnako krásna, ako keď ju položíte, je nutné sa o ňu správne starať. Pred prvým položením nezabudnite všetky dosky zo všetkých strán ošetriť olejom a potom ju olejovať minimálne raz ročne (v ideálnom prípade 2x – vždy na jar a na jeseň).

Drevená podlaha býva zväčša drahšia než dlaždice, no pokiaľ si nezvolíte exotické dreviny, ale stavíte na lokálne, prípadne odolnejšie severské, výsledná cena vysoká nebude. Kvôli bezpečnosti by drevená podlaha mala mať drážky.

OBJAVTE NAŠE PRODUKTY

OBĽÚBENÝ A MODERNÝ DREVOPLAST – KOMPOZITNÉ DOSKY

Podlaha na balkón z drevoplastu – kompozitných dosiek – predstavuje ideálny kompromis, pokiaľ nechcete investovať do drevenej podlahy alebo sa vám o ňu nechce pravidelne starať. Vyzerá ako drevená, no na dotyk cítite, že ide o plastovú napodobeninu. Starostlivosť o podlahu z drevoplastu je podobná tej o dlaždice, jej inštalácia je navyše jednoduchá – jednotlivé časti skladačky môžete poukladať aj na starú podlahu. Docielite tak atmosféru dreva a uľahčíte si starostlivosť. Podlahu z kompozitných dosiek sa odporúča sem-tam čistiť vysokotlakovým prístrojom.


UMELÝ TRÁVNIK NA NAVODENIE ATMOSFÉRY

Položiť umelý trávnik na balkón síce môže na prvý pohľad znieť zvláštne, ale vedzte, že mnohé slovenské domácnosti si volia práve túto možnosť. Je ideálna, pokiaľ máte väčší balkón alebo terasu a najmä keď máte malé deti, ktoré sa počas príjemného počasia môžu hrať na balkóne “na tráve”.

Existuje niekoľko typov umelých trávnikov – od drahších, ktoré verne napodobňujú skutočnú trávu, až po lacnejšie, ktoré trávu imitujú o kúsok menej. Podlaha na balkón z umelého trávnika sa najlepšie kombinuje s drevenou palubovkou, no nie je to podmienka.

POZRIEŤ CENNÍK PRODUKTOV

Kontakt

Predajňa Nižná (hlavný sklad)

Družstevná 511

027 43 Nižná
Zobraziť na mape

Otváracie hodiny
Po - Pi 8:00 - 16:00 hod.
So ZATVORENÉ

+421 907 885 834
info@tatranskyprofil.eu

Garancia najlepšej ceny

Dávajte si pozor. Našli ste na tento produkt nižšiu cenu? Nemusí to byť tak, ako to vyzerá.

Spýtajte sa predajcu, či v cene je aj DPH, nakoľko je častá prax predajcov uvádzať cenu bez DPH pod slovíčkami ako netto alebo konečná cena, ktorá je rovnaká alebo jemne nižšia od našich cien, ktoré sú s DPH AVŠAK neobsahuje DPH, a preto Vás môže celá zákazka stáť aj o 20% viacej.

Príklad:
20x146mm u nás 11,20€/m2 s DPH
u konkurencie 10,80€/m2 len tak = 12,96€ s DPH

Zľavový systém. Pri odbere väčšieho množstva poskytujeme svojim zákazníkom možnosť kúpiť si tovar so zľavou.

Ak ste našli v rámci relevantnej konkurencie výhodnejšiu ponuku skladom, napíšte nám. Pokiaľ to bude možné, cenu vyrovnáme.

WOOD PROFIL s.r.o., drevené profily, Družstevná 510, Nižná 027 43, 0907 885 834, info@tatranskyprofil.eu