Potrebujete poradiť?

Roman    +421 907 885 834 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@tatranskyprofil.eu

Inšpirujte sa : Ako na rustikálny štýl bývania

Rustikálny štýl bývania je čoraz obľúbenejší. V modernej verzii dominuje drevo a voľné tvary. V nasledujúcich riadkoch vám prinášame praktické rady, ktorými sa môžete inšpirovať aj vy.

Rustikálny obklad v reštaurácií, Tatranskyprofil.eu

RUSTIKÁLNY ŠTÝL JE STÁLE V KURZE

Prírodné materiály spríjemnia interiér vášho domova. V rustikálnom štýle prevažuje najmä rustikálny drevený obklad zo smreku, borovice alebo jelše. Tvar nábytku síce býva netypický, predstavuje však elegantné riešenie pre váš interiér. Nie je žiadnym prekvapením, že rustikálny štýl nájdete v rozličných podnikoch. Vďaka jeho autenticite si ho obľúbili mnohé kaviarne a reštaurácie.

DÔRAZ SA KLADIE NA NEUTRÁLNE TÓNY

Oživte váš domov s dreveným rustikálnym obkladom. Na výber máte z viacerých odtieňov. Skombinujte svetlý rustikálny obklad s tmavším nábytkom a dosiahnete požadovaný kontrast. Môžete to urobiť aj naopak. Pri voľbe materiálu sa rozhodujte pre typy dreva s prírodným sfarbením.

S KVALITNÝM OBKLADOM RUSTIK SPOZNÁTE ROZDIEL

Pre rustikálny obklad alebo nábytok sa oplatí zvážiť materiál, ktorý vám vydrží roky, odporúčame tatranský profil RUSTIK. Vyrába sa zo sibírskeho smreku so sekaným a kartáčovaným povrchom. Pri výrobe tohto profilu sa využíva špeciálny automatizovaný spôsob na ošetrenie a úpravu jeho povrchu. Výsledkom je kvalitné drevo s jedinečným spracovaním a luxusným vzhľadom. Prémiový tatranský profil RUSTIK je dostupný tiež vo verzii s termo úpravou s ešte dlhšou životnosťou. Vďaka svojim vlastnostiam sa stáva častou voľbou pre náročnejších zákazníkov.

MÁM ZÁUJEM O KVALITNÝ DREVENÝ OBKLAD RUSTIK


RUSTIKÁLNY NÁBYTOK AKO VKUSNÝ DOPLNOK

Pri výrobe, ale aj úprave nábytku môžete využiť tatranský profil RUSTIK, ktorý sa jednoducho aplikuje na nábytok vo forme obkladu. Aplikovaním dreveného obkladu RUSTIK na nábytok docielite masivneho vzhľadu, ktorý je pre rustikálny nábytok špecifický. Vďaka svojej vysokej odolnosti rustikálny obklad zvýši životnosť dreveného nábytku.

MÁM ZÁUJEM O RUSTIKÁLY OBKLAD NA NÁBYTOK

Zdroj: Bigstock.com

PRE RUSTIKÁLNY ŠTÝL SÚ TYPICKÉ JEMNÉ VZORY

Oživte miestnosť závesmi s kvetinovým vzorom. Pridajte k nim dekorácie v retro štýle, napríklad prútené koše. Pokiaľ však nemáte nič poruke, za pokus určite stojí navštíviť bazár. Objaviť tam môžete zašlé keramické šálky, kvetináče či mlynčeky na kávu. Na oživenie vašej domácnosti môžete použiť väčšinu starších kúskov dekorácií.

Zdroj: Bigstock.com

TIP NA ZÁVER

Pokiaľ aj vy patríte medzi ľudí, ktorí si potrpia na kvalitné veci, zvážte výrobu vlastnej knižnice v rustikálnom štýle. Okrem drevených dosiek budete potrebovať ceruzku, meter, vŕtačku, skrutkovač, skrutky a spojovacie diely. Ak knižnicu budete chcieť natrieť a ochrániť proti škodcom, nezabudnite ani na farbu a lak.

Začnite označením miest na doskách, v ktorých ich chcete spojiť s ostatnými dielmi. Použite pritom meter a značky si radšej viackrát skontrolujte. Predídete tak znehodnoteniu vášho cenného dreva. Následne vezmite vŕtačku a vyvŕtajte diery potrebné pre skrutky. Skrutkovačom ich spojte. Viete to však urobiť aj lepením alebo pomocou iného spojovacieho prostriedku. Na záver knižnicu odporúčame natrieť farbou a impregnačným lakom.

Kontakt

Predajňa Nižná (hlavný sklad)

Družstevná 511

027 43 Nižná
Zobraziť na mape

Otváracie hodiny
Po - Pi 8:00 - 16:00 hod.
So ZATVORENÉ

+421 907 885 834
info@tatranskyprofil.eu

Predajňa Pezinok

Bratislavská 85
902 01 Pezinok
Zobraziť na mape

Otváracie hodiny
Po - Pi 8:00 - 16:30 hod.
So ZATVORENÉ

+421 919 075 001
pk@drevoprofil.sk
WOOD PROFIL s.r.o., drevené profily, Družstevná 510, Nižná 027 43, 0907 885 834, info@tatranskyprofil.eu