Potrebujete poradiť?

Roman    +421 907 885 834 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@tatranskyprofil.eu

Sušenie dreva : Prečo a ako mu to pomôže ?

Sušenie dreva je potrebné pre jeho celkovú kvalitu a trvácnosť konečného produktu. Dbáme na to, aby ste si u nás kúpili tovar s dlhou životnosťou a nemali s ním prácu navyše. Prečítajte si, čo sa u nás deje s drevom pred tým, než sa dostane k vám domov.


SUŠENIE DREVA JE DÔLEŽITÉ

Pri sušení dreva sa odstráni prebytočná vlhkosť, ktorá dočasne zvyšuje objem dreva. Sušenie dreva aj používanie suchého vstupného materiálu pri výrobe drevených profilov ako tatranský profil, zrubový profil a dlážkovica, je veľmi dôležité pre výslednú kvalitu a životnosť. Drevo je po procese sušenia menej náchylné na praskanie, pnutie a krútenie, pričom jeho póry ostávajú otvorené.

Dôkladným vysušením dreva sa tiež znižuje riziko tzv. rozsúšania a praskania profilov po montáži. V drevenom obklade alebo podlahe, ktorá nie je dostatočne suchá, môžu po určitom čase vzniknúť neželané medzery, ktoré sa ťažko odstránia.

AKO SUŠÍME NAŠE DREVO?

Naša firma používa moderný spôsob sušenia dreva v kondenzačnej sušičke. Kondenzačné sušenie patrí medzi najprirodzenejšie spôsoby núteného sušenia. Drevo nechávame v takejto sušičke pri stálej teplote okolo 40 – 50 stupňov Celzia zväčša štyri až osem dní. Dĺžka sušenia, samozrejme, závisí od materiálu a želanej zostatkovej vlhkosti.

NA VLHKOSTI ZÁLEŽÍ

Správnu zostatkovú vlhkosť určujeme podľa toho, na čo má drevo finálne slúžiť. Zisťujeme ju ľahko pomocou senzorov zapichnutých v dreve. Dlážkovicu alebo tatranský profil určený do interiéru sušíme na 10 – 13 % zostatkovej vlhkosti. V prípade, že je drevený profil určený do exteriéru, jeho vlhkosť znižujeme na 14 – 16 %.

Po vysušení dreva na správnu hodnotu sušičku otvoríme, necháme ho vychladnúť a zastabilizovať. Už po pár hodinách môžeme usušené drevo spracovať do želaného typu dreveného profilu a uskladniť.

WOOD PROFIL s.r.o., drevené profily, Družstevná 510, Nižná 027 43, 0907 885 834, info@tatranskyprofil.eu