Potrebujete poradiť?

Roman    +421 907 885 834 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@tatranskyprofil.eu

Ako si vybrať správny tatranský profil

Tatranský profil je výbornou voľbou pre drevený obklad. Vyniká kvalitou spracovania, autentickým vzhľadom a do domácnosti prinesie jedinečnú vôňu. Takýto obklad je možné použiť v interiéri aj v exteriéri, no keďže existuje niekoľko druhov tatranského profilu, pripravili sme pre vás pár rád, ktoré vám pomôžu s výberom.

PREČO SI VYBRAŤ TATRANSKÝ PROFIL?

Tatranský profil má výborné tepelno-izolačné vlastnosti a pri jeho správnom ošetrení ešte pred montážou odolá plesniam a vplyvom počasia. Obklad sa spája pomocou pera a drážky – v jednej časti dosky je vyfrézovaná drážka a v druhej pero, ktoré do seba presne zapadnú. Vďaka tomuto princípu je montáž tatranského profilu veľmi jednoduchá a znižuje sa riziko poškodenia hrán. Perodrážka navyše funguje ako výborné kotvenie, po nasadení pera do drážky totiž vznikne pevný spoj, ktorý bráni jednotlivým doskám v pohybe.

Tatranský profil môže byť v rôznych prevedeniach, vďaka čomu je možné vytvoriť špeciálny efekt spojením perodrážky alebo vyfrézovaním drevenej dosky.

PRED SAMOTNÝM VÝBEROM

Tatranský profil sa zväčša vyrába v dvoch kvalitatívnych triedach. I. trieda je charakteristická vysokou kvalitou spracovania a hodí sa do interiéru a na náročnejšie realizácie. II. triedu tvoria dosky, ktoré boli vyradené pri výrobe kvôli tomu, že nespĺňajú kritériá I. triedy. Zväčša ide o kusy s nepravidelnou farebnosťou, pričernením drevom alebo vystúpenými hrčami, no vždy s funkčnou a kvalitnou perodrážkou.

Tatranský profil II. triedy odporúčame používať na nenáročné realizácie či na obklad hospodárskych budov, kde sa nekladie až taký dôraz na estetiku, ale skôr na výhodnú cenu a funkčnosť obkladu. Farebné nerovnosti takéhoto obkladu bez problémov vyriešite farebným náterom.

Pred samotným výberom zvážte vaše nároky na výslednú estetiku obkladu a takisto na efekt, ktorý chcete dosiahnuť.

SLOVENSKÉ ALEBO SEVERSKÉ DREVO?

Tatranský profil z kvalitného slovenského dreva patrí k cenovo najdostupnejším – v II. triede ho kúpite aj za 3 €/m2, v I. triede už od 4 €/m2.

Profilové dosky z estónskeho dreva sa vďaka chladnejšiemu podnebiu, v ktorom stromy vyrastajú, môžu pýšiť vyššou hustotou dreva, vďaka čomu sú odolnejšie a trvácnejšie. Estónsky tatranský profil je tiež bohatší na rôzne druhy atypického spracovania dosiek, čo nám umožňuje vytvárať zaujímavejšie efekty.

DRUH DREVA A HRÚBKA TATRANSKÉHO PROFILU

Na výrobu tatranského profilu sa zväčša používa smrek a borovica.

Slovenský smrek obyčajný je mäkší ako severský a má neutrálnu svetlú farbu, homogénnejšiu skladbu vlákien a je menej živicový. Severský smrek je má podobný vzhľad ako slovenský a rovnako homogénnu skladbu vlákien, no je hutnejší ako slovenský a má menšie hrče. Obidva sú vhodné na všetky druhy obkladov v interiéri aj exteriéri.

Borovica má výraznejšiu drevenú kresbu, červenkastú farbu a vďaka vyššiemu obsahu živice sa odporúča najmä na exteriérové obklady.

Pri obkladoch v interiéri postačí tatranský profil v štandardných hrúbkach 11, 15 a 20 mm, na použitie v exteriéri voľte skôr hrubšie dosky 20, 25, 30 a 45 mm. Pri výbere hrúbky profilu tiež počítajte s adekvátnou hrúbkou podkladových hranolov – pri interiérovom tatranskom profile je to 15 – 30 mm, pri exteriérových je potrebné voliť podklad hrubý 40 mm.

nia dosiek. Štandardné rozmery interiérového profilu je možné uchytiť oceľovými montážnymi plieškami s klinčekmi dodávanými v balení, hrubšie profily (20 mm a viac) odporúčame montovať plieškami so skrutkami.

DĹŽKA PROFILU

Dĺžka dosiek sa lýši podľa druhu profilu, hrúbky dosky a použitého materiálu. Štandardne dodávame dosky dlhé 3, 4 až 5 metrov, no takisto je možné vyrobiť dĺžku tatranského profilu aj na mieru.

Pri výbere tatranského profilu od našej spoločnosti vám pomôžeme s akoukoľvek otázkou a pokiaľ je to v našich silách, prispôsobíme sa aj netradičným požiadavkám. Neváhajte sa na nás kedykoľvek obrátiť.

Kontakt

Predajňa Nižná (hlavný sklad)

Družstevná 511

027 43 Nižná
Zobraziť na mape

Otváracie hodiny
Po - Pi 8:00 - 16:00 hod.
So ZATVORENÉ

+421 907 885 834
info@tatranskyprofil.eu

Garancia najlepšej ceny

Dávajte si pozor. Našli ste na tento produkt nižšiu cenu? Nemusí to byť tak, ako to vyzerá.

Spýtajte sa predajcu, či v cene je aj DPH, nakoľko je častá prax predajcov uvádzať cenu bez DPH pod slovíčkami ako netto alebo konečná cena, ktorá je rovnaká alebo jemne nižšia od našich cien, ktoré sú s DPH AVŠAK neobsahuje DPH, a preto Vás môže celá zákazka stáť aj o 20% viacej.

Príklad:
20x146mm u nás 11,20€/m2 s DPH
u konkurencie 10,80€/m2 len tak = 12,96€ s DPH

Zľavový systém. Pri odbere väčšieho množstva poskytujeme svojim zákazníkom možnosť kúpiť si tovar so zľavou.

Ak ste našli v rámci relevantnej konkurencie výhodnejšiu ponuku skladom, napíšte nám. Pokiaľ to bude možné, cenu vyrovnáme.

WOOD PROFIL s.r.o., drevené profily, Družstevná 510, Nižná 027 43, 0907 885 834, info@tatranskyprofil.eu