Najnižšie ceny na všetky typy produktov, a rýchly dovoz po celom Slovensku. 

Potrebujete poradiť?

Roman    +421 907 885 834 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@tatranskyprofil.eu

Ako na brúsenie hranolov : 5 praktických rád, ktoré sa oplatí poznať

Rýchle a efektívne brúsenie dreva vám ušetrí kopu času i práce. Nie každý ho však ovláda dokonale. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ktoré brúsenie hranolov dozaista uľahčia.

VYBERTE TÚ SPRÁVNU BRÚSKU

Pri brúsení drevených hranolov viete použiť viacero nástrojov. Pokiaľ s brúsením iba začínate, porozmýšľajte nad vibračnou brúskou, ktorá je voči drevu pomerne šetrná. Jej nevýhodou je výkon a výsledná kvalita opracovaného povrchu. V dreve zanecháva škrabance v tvare kruhu. Na rozdiel od nej pásová brúska ponúka o čosi vyššiu silu a v drevnej hmote tvorí rovnobežné línie. Voči drevu však vôbec nie je šetrná. Radšej sa pripravte na škrabance.

EXCENTRICKÁ BRÚSKA PRE NÁROČNÝCH

Oproti vibračnej a pásovej brúske sa excentrická vyznačuje bezkonkurenčnými finálnymi úpravami dreva. Po jej zásahu je povrch dreva vždy dokonalo hladký a jemný. Je tiež veľmi rýchla a po povrchu kĺže bez najmenšieho problému. Excentrická brúska navyše v dreve zanecháva jedinečnú špirálovitú stopu. Brúsenie hranolov je s ňou skutočná zábava.

BRÚSENIE HRANOLOV S VYSÁVAČOM

Nezáleží na tom či brúsite šmirgľom alebo brúskou. Pri oboch prístupoch vám zaručene pomôže odsávanie prebytočného odpadu. Využiť na to môžete obyčajný vysávač. Odstráňte zvyšné rezivo a prach, ktorý by vám iba prekážal. Urobte tak ideálne po každom druhom brúsení a predídete nejednej ryhe na dreve.

RUČNÉ BRÚSENIE HRANOLOV JE STÁLE V KURZE

Šmirgľový papier bol, je a pravdepodobne nejaký ten čas ešte bude verným pomocníkom pri brúsení drevených hranolov. A nielen tých. Poradí si s každou nerovnosťou. Odporúčame na ňom priveľmi nešetriť a rovno kúpiť jeden z tých lepších. Nezáleží len na hrúbke zrna, ale aj na type brusiva. Prémiový brúsny papier preto spravidla býva ostrejší. Oproti lacnejšej variante toho za rovnaký čas zvládne 2 až 3 násobne viac.

POSTUPUJTE PODĽA STUPNICE

Výrobcovia brúsnych papierov stanovili špecifickú stupnicu, ktorou by ste sa vždy mali riadiť. Nie je to nič ťažké. Od najmenšieho čísla brusiva idete po to najvyššie. Najlepšie je začať zrnitosťou 60. Následne ho vymeňte za číslo 120. Povrch párkrát prejdite navlhčenou špongiou. Vďaka tomu sa narušené vlákna napriamia a už iba zakončujete šmirgľom so zrnitosťou 180 a viac.

DÁVAJTE POZOR NA VAŠE ZDRAVIE

Počas každého brúsenia je vzduch plný malých prachových častíc, ktoré vnikajú do vašich pľúc. Vdychujete tak celý čas škodlivý prach. Pri úprave exotického dreva je pre vás ešte nebezpečnejší. Neberte to na ľahkú váhu a radšej použite masku s prachovým filtrom. Tá zabráni vdychovaniu prachu a nemusíte sa báť, že sa to čoskoro odrazí na vašom zdraví.

KTORÉ DREVENÉ HRANOLY SÚ VHODNÉ

Pre vašu prácu by ste mali zvoliť správne nástroje a materiál. Veľkej obľube sa tešia najmä konštrukčné hranoly KVH a DUO vďaka svojmu masívnemu vyhotoveniu. Rozhodujte sa vždy podľa toho, akým podmienkam bude vystavené vaše drevo. Jednoduchým riešením môže byť tiež jeden z našich náterov, ktorý aj v náročnejšom prostredí vášmu cennému drevu poskytuje dostatočnú ochranu.

MÁM ZÁUJEM O KVALITNÉ DREVENÉ HRANOLY

WOOD PROFIL s.r.o., drevené profily, Družstevná 510, Nižná 027 43, 0907 885 834, info@tatranskyprofil.eu