Potrebujete poradiť?

Roman    +421 907 885 834 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@tatranskyprofil.eu

Ako skladovať tatranský profil a dlážkovicu: Čo by ste mali vedieť pri uskladňovaní dreva?

Prečítajte si užitočné informácie o uskladovaní dreva, tatranského profilu a dlážkovice, ktoré vám pomôžu predĺžiť ich životnosť. Správnou starostlivosťou o drevo pred použitím zachováte jeho vlastnosti a vyhnete sa problémom v budúcnosti.

Každé drevo je počas cesty od výrobcu vystavené rôznym podmienkam, obzvlášť zmenám vlhkosti a teploty. Preto by ste ho po dovezení a pred uskladnením mali chvíľu nechať prispôsobiť sa novému prostrediu, v ktorom bude položené. Toto je obzvlášť dôležité pri drevených podlahách, kde je odporúčaných niekoľko dní, ideálne týždeň.

Ako prebieha výroba a dovoz?

  • V našej výrobe drevo balíme do balíkov po 1 až 20 kusov, a to podľa rozmerov jednotlivých hranolov či profilov. 

  • Pre jednoduchú a bezpečnú manipuláciu ich zväzujeme plastovými páskami, špagátom. Pokiaľ si objednávate sibírske drevené profily, niektoré produkty sú navyše zabalené do tepelne stiahnutej fóliou. Tá poskytuje extra ochranu pred rozdielnymi teplotami a vlhkosťou.

  • Vo všetkých priestoroch udržiavame stabilnú a odporúčanú vlhkosť, aby nedošlo k napadnutiu a poškodeniu dreva. 

  • Drevené profily dovážame v skriňovej dodávke, ktorá má rozmery vhodné na dovoz až 6 metrov dlhých profilov. 

  • Po dovezení objednávky k vám domov je už správna starostlivosť o drevo, uskladňovanie dreva a jeho aklimatizácia vo vašich rukách. Ako na to?

Ako na správne uskladňovanie dreva

  • Pred použitím drevených profilov je potrebné, aby sa vyrovnala vlhkosť dreva po prevoze. Ak chcete drevo použiť na podlahy alebo obklad stien v interiérinechajte ho v miestnosti minimálne 48 hodín, ideálne však až 7 dní. Zníži sa tým pohyb dosiek v spojoch po vyrovnaní vlhkosti medzi priestorom a drevom a najmä zmene teploty v interiéri vo vykurovacej sezóne. To platí aj v prípade, ak profily plánujete ošetriť nejakým náterom (voskom alebo olejom na drevo).

  • Dbajte tiež na to, aby drevo nebolo uložené na priamom slnku. To ho príliš vysuší, či dokonca zmení jeho fyzický vzhľad v rozbalenom stave pri tenkých profiloch do 15 mm pokrutením alebo zažltnutím, čo platí pre všetky rozmery. 

  • Pri skladovaní dreva sa tiež vyhnite jeho kontaktu so zemou. Drevo tak nasaje vlhkosť a hrozí mu poškodenie škodcami.

Miestnosť občasne vyvetrajte, čo skvalitní celý proces aklimatizácie. Položte ich na miesto tak, ako vám boli dodané – teda zabalíkované a zviazané, nie je potrebné ich rozbaliť. V prípade, že drevené profily budete musieť nejaký čas skladovať v exteriéri, pokúste sa ho uložiť do nejakého prístrešku. Ak to nie je možné, položte ho na drevené hranoly vo výške nad zemou aspoň 10 – 15 cm a zakryte skutočne nepremokavou krycou plachtou, prípadne aj dvoma.

Kontakt

Predajňa Nižná (hlavný sklad)

Družstevná 511

027 43 Nižná
Zobraziť na mape

Otváracie hodiny
Po - Pi 8:00 - 16:00 hod.
So ZATVORENÉ

+421 907 885 834
info@tatranskyprofil.eu

Garancia najlepšej ceny

Dávajte si pozor. Našli ste na tento produkt nižšiu cenu? Nemusí to byť tak, ako to vyzerá.

Spýtajte sa predajcu, či v cene je aj DPH, nakoľko je častá prax predajcov uvádzať cenu bez DPH pod slovíčkami ako netto alebo konečná cena, ktorá je rovnaká alebo jemne nižšia od našich cien, ktoré sú s DPH AVŠAK neobsahuje DPH, a preto Vás môže celá zákazka stáť aj o 20% viacej.

Príklad:
20x146mm u nás 11,20€/m2 s DPH
u konkurencie 10,80€/m2 len tak = 12,96€ s DPH

Zľavový systém. Pri odbere väčšieho množstva poskytujeme svojim zákazníkom možnosť kúpiť si tovar so zľavou.

Ak ste našli v rámci relevantnej konkurencie výhodnejšiu ponuku skladom, napíšte nám. Pokiaľ to bude možné, cenu vyrovnáme.

WOOD PROFIL s.r.o., drevené profily, Družstevná 510, Nižná 027 43, 0907 885 834, info@tatranskyprofil.eu