Tovar SKLADOM, rýchle doručenie na všetky objednávky, navyše automatické zlavy pri väčšom odbere. 

Potrebujete poradiť?

Roman    +421 907 885 834 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@tatranskyprofil.eu

Skladovanie tatranského profilu či dlážkovice: Čo by ste mali vedieť

Prečítajte si užitočné informácie o skladovaní tatranského profilu a dlážkovice, ktoré vám pomôžu predĺžiť ich životnosť.

Správne skladovanie dreva pred jeho položením je rovnako dôležité, ako pokladanie samotné. Od uloženia balíkov dreva vo výrobe až po dovezenie k vám domov býva drevo vystavené rôznym zmenám vlhkosti, a práve preto by ste nemali podceniť jeho aklimatizáciu na mieste, kde bude položené.

Výroba a dovoz

V našej výrobe drevo balíme do balíkov od 2 – 20 kusov podľa rozmerov jednotlivých hranolov či profilov. Pre jednoduchšiu a bezpečnejšiu manipuláciu ich zväzujeme plastovými páskami. Pokiaľ si objednávate drevené profily z Estónska, balíky budú navyše zabalené do perforovanej termo fólie.

V našej výrobe udržiavame konštantnú vlhkosť, aby sme zachovali vlastnosti dreva. Drevené profily dovážame v skriňovej dodávke, ktorá má vhodné rozmery na dovoz až 6 metrov dlhých profilov, aj do ťažko dostupných oblastí. Po dovezení k vám domov je už správna starostlivosť a aklimatizácia vo vašich rukách.

Skladovanie dreva u Vás doma

Keď k vám dorazia objednané balíky s drevenými profilmi, dajte si záležať na ich správnej aklimatizácii. Pri interiérových obkladoch a podlahách sa odporúča, aby sa v miestnosti, kde budú položené, aklimatizovali najmenej 48 hodín, ideálne až 7 dní. Zmena vlhkosti, ktorej bolo drevo vystavené pri prevoze, sa za ten čas vyrovná a zníži sa tak pohyb dosiek v spojoch pri zmene ročných období.

Postarajte sa o to, aby drevo nebolo v priamom styku s podlahou a takisto aby nebolo na priamom slnku. Položte ich na miesto tak, ako k vám boli dodané – teda zabalíkované a zviazané.

WOOD PROFIL s.r.o., drevené profily, Družstevná 510, Nižná 027 43, 0907 885 834, info@tatranskyprofil.eu