Potrebujete poradiť?

Roman    +421 907 885 834 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@tatranskyprofil.eu

Ako skladovať tatranský profil a dlážkovicu: Čo by ste mali vedieť pri uskladňovaní dreva?

Prečítajte si užitočné informácie o uskladovaní dreva, tatranského profilu a dlážkovice, ktoré vám pomôžu predĺžiť ich životnosť. Správnou starostlivosťou o drevo pred použitím zachováte jeho vlastnosti a vyhnete sa problémom v budúcnosti.

Každé drevo je počas cesty od výrobcu vystavené rôznym podmienkam, obzvlášť zmenám vlhkosti a teploty. Preto by ste ho po dovezení a pred uskladnením mali chvíľu nechať prispôsobiť sa novému prostrediu, v ktorom bude položené. Toto je obzvlášť dôležité pri drevených podlahách, kde je odporúčaných niekoľko dní, ideálne týždeň.

Ako prebieha výroba a dovoz?

  • V našej výrobe drevo balíme do balíkov po 1 až 20 kusov, a to podľa rozmerov jednotlivých hranolov či profilov. 

  • Pre jednoduchú a bezpečnú manipuláciu ich zväzujeme plastovými páskami, špagátom. Pokiaľ si objednávate sibírske drevené profily, niektoré produkty sú navyše zabalené do tepelne stiahnutej fóliou. Tá poskytuje extra ochranu pred rozdielnymi teplotami a vlhkosťou.

  • Vo všetkých priestoroch udržiavame stabilnú a odporúčanú vlhkosť, aby nedošlo k napadnutiu a poškodeniu dreva. 

  • Drevené profily dovážame v skriňovej dodávke, ktorá má rozmery vhodné na dovoz až 6 metrov dlhých profilov. 

  • Po dovezení objednávky k vám domov je už správna starostlivosť o drevo, uskladňovanie dreva a jeho aklimatizácia vo vašich rukách. Ako na to?

Ako na správne uskladňovanie dreva

  • Pred použitím drevených profilov je potrebné, aby sa vyrovnala vlhkosť dreva po prevoze. Ak chcete drevo použiť na podlahy alebo obklad stien v interiérinechajte ho v miestnosti minimálne 48 hodín, ideálne však až 7 dní. Zníži sa tým pohyb dosiek v spojoch po vyrovnaní vlhkosti medzi priestorom a drevom a najmä zmene teploty v interiéri vo vykurovacej sezóne. To platí aj v prípade, ak profily plánujete ošetriť nejakým náterom (voskom alebo olejom na drevo).

  • Dbajte tiež na to, aby drevo nebolo uložené na priamom slnku. To ho príliš vysuší, či dokonca zmení jeho fyzický vzhľad v rozbalenom stave pri tenkých profiloch do 15 mm pokrutením alebo zažltnutím, čo platí pre všetky rozmery. 

  • Pri skladovaní dreva sa tiež vyhnite jeho kontaktu so zemou. Drevo tak nasaje vlhkosť a hrozí mu poškodenie škodcami.

Miestnosť občasne vyvetrajte, čo skvalitní celý proces aklimatizácie. Položte ich na miesto tak, ako vám boli dodané – teda zabalíkované a zviazané, nie je potrebné ich rozbaliť. V prípade, že drevené profily budete musieť nejaký čas skladovať v exteriéri, pokúste sa ho uložiť do nejakého prístrešku. Ak to nie je možné, položte ho na drevené hranoly vo výške nad zemou aspoň 10 – 15 cm a zakryte skutočne nepremokavou krycou plachtou, prípadne aj dvoma.

Kontakt

Predajňa Nižná (hlavný sklad)

Družstevná 511

027 43 Nižná
Zobraziť na mape

Otváracie hodiny
Po - Pi 8:00 - 16:00 hod.
So ZATVORENÉ

+421 907 885 834
info@tatranskyprofil.eu

Predajňa Pezinok

Bratislavská 85
902 01 Pezinok
Zobraziť na mape

Otváracie hodiny
Po - Pi 8:00 - 16:30 hod.
So ZATVORENÉ

+421 919 075 001
pk@drevoprofil.sk
WOOD PROFIL s.r.o., drevené profily, Družstevná 510, Nižná 027 43, 0907 885 834, info@tatranskyprofil.eu